Boğaziçi Tercüme

BOĞAZİÇİ TERCÜME

Tercüme; günümüzün hızlı iş dünyası içerisinde büyük önem arz etmektedir. Globalleşen dünyada ülkelerin birbirleri ile olan siyasi ilişkilerinin yanı sıra bireysel ilişkiler ile iş ilişkileri de büyük oranda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle yabancı dil bilmek her zaman değerli bir kazanımdır. Ancak bir yabancı dili hem gündelik kullanım şekli ile hem de farklı alanlardaki terimleri ile birlikte konuşup anlamak bir hayli zordur. Bunun için uzun yıllar boyunca o dilin konuşulduğu ülkelerde yaşamak ve deneyim sahibi olmak gerekebilir. Bunun mümkün olmadığı noktalarda ise profesyonel tercümanlık hizmeti almak gerekecektir. Boğaziçi Tercüme her türlü çeviri işinde müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutarak hizmet vermektedir. Deneyimli ve alanında uzman çeviri ekibi; farklı dünya dillerindeki birçok farklı alanlar ile ilişkili metinleri tercüme etmektedirler. Üstelik bu tercümanlık hizmetlerini çok kısa sürede gerçekleştirerek, iş peşinde koşma gereğini de ortadan kaldırmaktadırlar.

Tercümanlık yapacak olan kişilerin en az lisans düzeyinde yabancı dil eğitimi almaları gerekmektedir. Bu sayede gramer kurallarını doğru şekilde öğrenmenin yanı sıra çok geniş bir kelime haznesine sahip olma imkanı da doğar. Ancak sadece bu tür eğitimsel araçlar bile ne yazık ki tercümanlık için yeterli olamayabilir. Çünkü çeviri yapılacak olan metinler genellikle ya resmi yazışmalar ile ilgilidir, ya edebi eser çevirileridir, ya da ürün tanıtımı veya kullanım kılavuzu tercümesidir. Bu noktalarda çevirmenin alan bilgisi sahibi de olması gerekir. Boğaziçi Tercüme bürosu alanında uzman bir tercüman kadrosu ile çalışmaktadır. Çeviri metinleri hızlı, doğru ve profesyonel bir şekilde hazırlanarak sunulur. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Japonca gibi zengin bir dil yelpazesi içerisinde istenilen dilin tüm incelikleri çevirilerde kullanılır.

Alanında uzman kişilerden alınan profesyonel çeviri hizmetleri işlerinizi kolaylaştırmanın yanı sıra zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Boğaziçi Tercüme bürosu bu konuda hizmetlerini sürdürürken, müşteri memnuniyetini üst düzeyde sağlamayı vizyon haline getirmiş bir kurumdur. Pek çok alanda hizmet veren tercüme büroları bitirme tezlerinizin çevirisinde, ithal ettiğiniz malzemelerin kullanım kılavuzu oluşturulmasında, yayınladığınız bir araştırmanın yabancı dile tercümesinde ya da yabancı dilde yazılmış bir tiyatro oyununun uyarlamasını yapmanız için çevirisinde çok başarılı işler çıkarmaktadırlar. Her uzmanlık alanı için tahsis edilen uzman personeller ile daha kısa sürede daha verimli çalışmalar elde edebileceğiniz tercümanlık bürolarına haftanın her günü telefonla ya da mail ile ulaşabilirsiniz.