İngilizce Tercüme

Firmamız İngilizce tercüme konusunda yıllardır hizmet verir. Bilgi birikimlerimiz ve deneyimlerimiz ile profesyonel İngilizce tercüme hizmetleri veririz. İngilizce günümüzde en çok kullanılan dillerden biridir. Bu nedenle bu dilde tercüme hizmetlerimiz bulunur. İngilizce tercüme konusunda tam zamanlı olarak çalışmalarını sürdüren tercümanlarımız bulunur. Yıllar içerisinde artan İngilizce tercüme kapasitemiz sayesinde bu alanda müşteri memnuniyetlerini sürekli olarak üst seviyelere taşıyoruz.

İngilizce/Türkçe ve Türkçe İngilizce olarak vermiş olduğumuz hizmetlerimiz son derece kaliteli ve profesyoneldir. Bunun yanında web sitesi çeviri, medikal, tıbbi, kitap tercümeleri, teknik tercümeler, dergi çevirileri, katalog çevirileri, noter tasdikli tercüme, yeminli tercüme gibi hizmetlerimiz de bulunur.

İngilizce Tercüme Hizmetleri Nasıl Olmalıdır?

İngilizce en çok tercüme edilen dil olma özelliğine sahiptir. Türkçe/İngilizce ve İngilizce/Türkçe olarak her iki yönlü tercüme hizmetlerimiz bulunur. İngilizce tercüme hizmetlerinin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kaynak ve hedef dil ayrımlarının doğru bir şekilde yapılması önemli bir konudur. Tercüme bürosu olarak uzman tercüman kadromuz ile çalışmalarımızı sürdürürüz.

Müşterilerimizden İngilizce çeviri taleplerinin gelmesi durumunda ilk önce tercüme evraklarının hangi dilde olduğunun kontrollerini gerçekleştiririz. İngilizce kaynak metinli çeviriler ile Türkçe kaynak metinli çeviriler arasında ciddi bir fark bulunur. Tercümelerin çevirmene iletilmesi aşamasında dikkat edilmesi gereken konu anadilde tercüman seçmedir

İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce tercüme hizmetlerinde firma olarak öncelikle konuya uygun tercüman belirlemesini yaparız. Tıbbi tercüme raporu için tıp kökenli tercümanların tercih edilmesine dikkat ediyoruz. Bu sayede yapılan çevirilerde hata payı sıfıra yakın olacaktır. Bunun yanında belgelerin Türkçeden İngilizceye mi yoksa İngilizceden Türkçeye mi çevrileceği konularına da dikkat edilmelidir. Bu aşamada da tercüman seçimlerine dikkat edilmesi son derece önemli bir konudur.

Anadilde tercüman ile çalışarak hata payının en aza indirilmesi amaçlanır. Tercümanların yeminli olması kişiler tarafından sürekli karıştırılan konulardan biridir. Yapılan çevirilerin yeminli mi, noter onaylı mı yoksa apostil onaylı mı olacağına dikkat edilmelidir. Tercümelerin yeminli olabilmesi için konu İngilizce ise tercümanlık yapacak olan tercümanların noterden yemin zaptı bulunması gerekir. Çevirmenlerin tercüme sonrasında hedef dil, kaynak dili ıslak imzalık bir şekilde imzalaması ve tercümeye kendi imzasını atması işlemi İngilizce yeminli tercümanlık olarak isimlendirilir.

İngilizce Noter Onaylı ve Apostil Onaylı Tercüme

Türkçeden İngilizceye çevrilecek olan çevirilerde noter yeminli tercümanların çeviriyi imzalamasının yanında çevirinin noter onaylı olması şartı da bulunabilir. Bu gibi durumlarda tercüme edilen evrakların verildiği kurumların isteğine bağlı olarak noter onaylarından geçirilmesi hizmetleri verilebilir. Noter onayı hizmetlerinde ücretlendirmeler sayfa başı olacak şekilde yapılır.

Apostil onayı için çeviri yapılan belgelerin yeminli tercüman tarafından çevrilerek noter onayı alması gerekir. Yurt dışında işlem yapılacak belgeler için apostil onayı istenebilir. Bunun için kişilerin bulundukları ildeki kaymakamlık ya da valilikten tercüme işleminden sonra o ülkeye apostil alınması işlemi gerçekleştirilebilir. İngilizce apostil onaylı tercüme hizmetleri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bu tip işlemleri sizler için gerçekleştiririz.

En Fazla İngilizceye Çevrilen Belgeler Nelerdir?

İngilizceye çevrilmesi istenen belgeler diploma, pasaport, şirket evrakları, transkript, vekalet, sabıka kaydı, ölüm belgesi, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ikametgah, banka ile alakalı belgeler, kimlik, ehliyet şeklindedir. Bunların dışında evlilik ve boşanma gibi pek çok evrakın İngilizceden her iki yönlü bir şekilde tercüme yapılması da mümkündür. Tercüme bürosu olarak noter onaylı, yeminli, apostilli, ticari, teknik, sözlü, hukuki gibi çeşitli alanlarda çeviri hizmetlerimiz de bulunur.

İngilizce Çeviri Ofisi

Hem yazılı hem de sözlü olarak tercih edebileceğiniz İngilizce tercümeler farklı şekillerde kullanılmaktadır. Resmi kurumlarda ya da kişiler arası görüşmelerde İngilizce tercüme hizmeti farklı şekillerde verilmektedir. Genellikle resmi anlamda yazılı olarak yapılan İngilizce tercümeler yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeminli tercümanlar noter mührüne sahip resmi belgelere imza atma yetkisi bulunan tercümanlardır. İngilizce tercüme hizmetinde resmi alanlarda geçerli sayılacak olan yeminli tercümanların tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Belgelerde kusursuz, akıcı ve net bir dil kullanarak tercüme edecek yeminli tercümanlar İngilizceyi ana dilleri gibi kullanmaktadır. Profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz İngilizce tercümeler sorunsuz bir şekilde işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.