Lehçe

Lehçe Tercüme

Polonya’nın resmi dili olan Lehçe ülkede yaşayan 38 milyon kişinin resmi dili olmakla birlikte dünya üzerinde farklı bölgelerle beraber 50 milyon kişinin ana dilidir. Hint-Avrupa dil ailesinin Slav diline bağlı olan Lehçe diline olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Doğru tercüme ile birilikte dile hâkim olarak metnin yazılmış olduğu konu hakkında gerekli uzmanlığa sahip olarak çevirilerinizi uzman kadromuz üstün bir profesyonellik ile yerine getirmektedir. Polonya’nın tarihin karışık olması dile yansıyarak ortaya karma bir dil çıkarmıştır. Rusça ve Almancadan esinlenilerek kopya edinilmiş birçok kelimeyi barındıran dil özellikle Rusça bilen kişiler tarafından kolaylıkla öğrenilmektedir. Yapısı bakımından Türkçe dili ile hiçbir şekilde benzerlik taşımayan bu dilde yalnızca bazı kelimeler birbirlerine benzemektedir.

Öğrenilmesi en zor diller listesinde dünya üçüncüsü olan Lehçe sıkı ve disiplinli bir çalışma ile öğrenilmesi sağlanmaktadır. Lehçe dilinin zor olmasının nedenlerinden biri her kelimenin eril, dişi ve nötr olmak üzere cinsiyet taşımasıdır. Bununla birlikte Polonyalılar dillerini kendilerinin bile düzenli bir şekilde kullanmadıklarını kabul etmiştir. Polonya’da yer alan üniversitenin Lehçe öğrenme kursu açtığı bilinmektedir. Kurumsal ya da bireysel olarak Lehçe çeviriden faydalanmak isteyenler tercüman hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda simultane Lehçe tercüme konusunda hizmet vermektedir. Ülkemizin Polonya ile kurmuş olduğu ticari, turizm ve ekonomik faaliyetler Lehçe dilinin tercüme ihtiyacını da ortaya çıkarmıştır. İki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin ekonomik anlaşmalarla sonuçlanabilmesi açısından çeviri hizmeti oldukça büyük önem taşımaktadır.

Çok sayıda alanında profesyonel olan tercüman ekibimizle birlikte ihtiyacınız olan her alanda Lehçe çeviri hizmeti verilmektedir. Sözlü ya da yazılı olarak alabileceğiniz tercüman hizmetleri hukuki, ticari, tıbbi, akademik ve edebi belgeler alanında hizmet sunulmaktadır. Çeviri hizmetlerinde kelimelerin eksiksiz bir şekilde tercüme edilmesi yapacağınız iş açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Tercüman büromuz tarafından gerçekleştirilecek olan sorunsuz çeviriler noter onaylı olarak da yerine getirilmektedir. Üst düzey kalite, zamanında teslimat, uygun fiyat ve kesintisiz destek ile tercüman büromuz Lehçe dili çevirilerinde sizlere profesyonel bir hizmet sağlamaktadır.