Pasaport Tercüme

Pasaport Tercüme; Yurtdışında eğitim, turistik, iş amaçlı seyahatlerde, yabancılara yapılacak olan gayrimenkul satışlarında, vekalet, nikah işlemleri ve yabancı kurumlara farklı amaçlarla yapılacak resmi başvurlar için pasaport tercümesi gerekebilir.

Pasaport çevirisi yeminli tercüman tarafından yapılması gereken önemli bir süreçtir. Başvuru amacına göre kurumun noter onaylı yada apostil onaylı pasaport tercüme talebi olabilir. Bu noktada belirttiğimiz gibi çeviri ihtiyacını profesyonel hizmet sağlayan tercüme bürosu ile çözümlemeniz gerekir.

Yabancı bir ülkeye seyahat etmeyi planladığınızda, kişisel bilgilerinizi ve seyahatinizin ayrıntılarını belirten önemli belgeleri o ülkenin hükümetine sunmanız gerekebilir. Tüm belgeleriniz, hedef ülkenizin resmi diliyle aynı dilde olmalıdır. Değilse, seyahat başvurunuzu tamamlamak için belgelerinizi tercüme ettirmeniz ve ardından notere tasdik ettirmeniz gerekir.

Glovega Tercüme Bürosu, pasaport çevirisi konusunda da hatasız, eksiksiz, usulüne uygun ve hızlı çözümler sağlıyor. Noter onaylı pasaport tercümesi hizmetinden faydalanmak için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.  Çeviri yapılacak belgenin ücretlendirmesini hızlıca öğrenebilmek için mail adresimiz üzerinden görselleri iletip bilgi alabilirsiniz.

Noter Onaylı Pasaport Tercümesi

Pasaport Tercümesi, Noter onaylı pasaport çevirisi hizmetiYeminli tercümanın çeviri yaptığı pasaport çeviri bürosu tarafından onaylanır. Eğer ki evrağınız yurtdışında kullanılacaksa bazı ülkeler noter tasdikini de şart olarak isterler. Her ülkenin kural ve işleyişleri farklı olduğu için ikinci bir zahmete girmeden öncelikle ülke kurallarını iyi bilmeniz gerekir. Noter tasdikli diploma tercümesi genellikle yurtdışında eğitiminizi devam ettirmeniz açısından gereklidir. Bunun dışında özellikle yurtdışında bir işte çalışmak isterseniz diplomanızın o ülke diline çevrilmesi de talep edilebilir. Kısa ve öz açıklamalar ile çevrilen diplomalarınızı resmi tüm kurumlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öncelikle yemin tercümanın imza ve kaşesinin diploma çevirisinde yer alması gerekir. Bu ibareleri gördükten sonra noter tarafından onaylaması yapılır.

Ülkemizde yaygın olarak tercih edilen yurtdışı eğitimleri kariyeriniz açısından önemli bir adımdır. Mevcut üniversitenizden ayrılıp yurtdışında okumaya karar verdiyseniz harf notunuzu gösterir belgenizi mutlaka almalısınız. Yurtdışında hangi ülkede okumaya karar verdiyseniz noter onaylı transkript tercümesi de mutlaka olması gerekir. Hangi ülkenin diline çevrilmesini istiyorsanız tercüme bürolarından bu hizmeti alabilirsiniz. Hizmeti alırken yeminli tercümanın onayına gerek olacağı için tercüme bürolarında yeminli tercüman ile hizmet veren büroları tercih etmelisiniz. Her büroda bu şekilde hizmet veren tercümana rastlamak zor olabilir. Tercümanın imza ve kaşesinden sonra noter onayı yaptırmak gerekir. Noter onayından sonra yurtdışında kullanacağınız için kaymakam veya valilikten apostil onayını yaptırmanız gerekir. Noter onaylı evlilik belgesi tercümesi iki ayrı ülke vatandaşının evlenmesi sırasında gereken bir belgedir. Özellikle yurtdışı ülkelerinin talep ettiği bir belgedir. Yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde evlilik yaptığına dair bir belge ibraz etmek zorunluluğu vardır. Bu belge de noter onaylı o ülke diline çevrilmiş olması gerekir.

Pasaport ve Sertifika Tercümesi

Kendinize ait tüm işlemleri bir başka kişi tarafından yürütülmesini isterseniz bunun için noterden vekâletname çıkarttırmanız gerekir. Vekâletnamenin içerisinde yer alan yetkileri kişi kendini belirlemektedir. Yurtdışında bu vekâletnameyi kullanmanız gerekiyorsa bunun için noter onaylı vekâletname tercümesi yaptırmanız gerekir. Öncelikle yeminli tercüman tarafından onaylanan vekâletnameniz notere onaya sunulur. Noter onayladıktan sonra yurtdışında geçerli bir belge olabilmesi için apostil onayını yaptırmanız gerekir. Bu onayı yaptırdığınız sürece tüm dünya ülkelerinde vekâletnameniz geçerli sayılmaktadır. Son derece önemli bir belge olduğu için yeminli tercüman çeviri yapacağı her kelimenin doğruluğunu defalarca kontrol etmesi gerekir. Dikkatli bir çevrilmesi gereken hassas bir belgedir. Özellikle yurtdışına iş amacıyla gitmeye karar verdiyseniz ve eğitim aldığınız iş üzerine gidecekseniz noter onaylı tercüme yaptırmanız gerekir. Yurtdışında mesleğinizi devam ettirmeniz ve işyerlerinde faaliyet gösterebilmeniz için son derece önemli bir evraktır.

Seyahat belgelerinizin uygun, doğru, hızlı ve uygun fiyatlı tercümesi için, ücretsiz bir fiyat teklifi almak için çeviri departmanımızla hemen iletişime geçin!