Portekizce Tercüme

Portekizce konuşan insan sayısı iki yüz milyonun üzerinde olduğu için Portekizce çeviri hizmeti sunan çok sayıda tercüme bürosu vardır. Dünyada en çok konuşulan diller arasında yer alıyor. Portekizce sadece Portekiz’de değil, Güney Amerika ve Latin Amerika bölgelerinde de yaygın olarak konuşulur. Hint – Avrupa dil ailesine mensup olan bu dil, Romen dillerine bağlıdır.

İspanyolca diline çok yakındır ama birtakım farklılıklar söz konusudur. Bu farklılıklar yumuşaklık ve melodik söyleyiş olarak değerlendirilebilir. İspanyolcada kullanılmayan seslerin büyük bir kısmı Portekizcede yer alır. Aksan farklılıklarına hâkim olan tercümanlardan Portekizce tercüme hizmeti almanız gerekiyor. İspanyolca ve Portekizce arasındaki farklılıklar konusunda bilgisi olmayan tercümanlar size yeterince yardımcı olamaz.

Portekizce Tercüme Bürosu Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Araştırma yaptığınız zaman sektörde fazlasıyla Portekizce tercüme bürosu olduğunu göreceksiniz. Fakat bu büroların hepsinin başarılı ve profesyonel bir şekilde tercüme hizmeti sunduğunu söylemek doğru değildir. Bilindiği üzere gün geçtikçe ulaşım, haberleşme ve iletişim araçları büyük bir ilerleme kaydediyor. Durum böyle olunca yerel çalışan firmalar globalleşme hedefine doğru ilerlemeye başlamıştır.

Firmalar globalleşmeye çalıştıkça Portekizce çeviri ofisi araştırması yapan kişi sayısında giderek artış yaşanmaya başladı. Kaliteli çeviri hizmeti almak için yapmanız gereken şey araştırmadır. Özellikle ticaret sektöründe yapılan anlaşmalar, yazışmalar, kullanım kılavuzları ve daha birçok konuda çeviri hizmetinden yararlanmak ihtiyaç hâline geldi.

Portekizce Tercüman ve Editör Kadrosu

Yakın zamanda Türkçe – Portekizce tercüme hizmetinden yararlanmanız gerekiyorsa ilk olarak tercüman ve editör kadrolarını araştırmalısınız. Tercüme alanıyla ilgili yüksek lisans yapan tercümanlara öncelik tanımanızda fayda var. Sektörde uzun süre geçirmeyen bir tercüman, size dili ne kadar iyi olursa olsun yeterince yardımcı olamaz. Mümkünse Portekizcenin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde zaman geçirmiş kişilere öncelik tanıyabilirsiniz.

Bahsedilen kriterleri karşılayan editör ve tercüman kadrosu Portekizce – Türkçe tercüme konusunda size yardımcı olur. Günümüzde insanlar kurucu kadrosunun tercümanlardan oluştuğu bürolara ağırlık veriyor. Özellikle büronun üzerinde durduğu tek faaliyetin çeviri olması o alanda uzmanlaştıklarını gösteren faktörler arasında yer alır.

Portekizce Tercüme Bürosunun Referansları

Tercüme bürosu seçiminde atlamamanız gereken bir başka konu ise referanslardır. Daha önce çalıştıkları ya da hâlâ çalışmaya devam ettikleri kurumları araştırmalısınız. Çeviri ofisi seçiminde yol gösterici olması için yaptıkları projeleri incelemeniz işinizi kolaylaştırır. Karar verirken zaman kaybetmek istemiyorsanız bu tarz unsurları göz önünde bulundurduktan sonra bürolarla görüşün.

Referansla doğru orantılı olan özelliklerden birisi tercüme bürosunun kuruluş yılıdır. Bir tercüme bürosu sektörde ne kadar uzun süre kaldıysa o kadar fazla deneyime sahiptir. Deneyimi fazla olan Portekizce yeminli tercüme bürolarının referansları da fazla ve güçlü olur. Köklü bir çeviri ofisiyle anlaştığınız zaman tercümelerin donanımlı ve profesyonel olduğunu fark edeceksiniz.

Güvenilir Portekizce Tercüme Bürosu

Bulunduğunuz şehirde uzun yıllardan beri hizmet sunan bir firma arıyorsanız detaylı araştırma yapmalısınız. Hem yazılı hem de sözlü tercüme hizmeti sunan firmaları araştırırken dikkat etmeniz gereken unsurları göz önünde bulundurursanız sıkıntı yaşamazsınız. Bünyesinde tercüme alanında uzman kişiler bulunduran çeviri ofisleriyle görüşmeye özen göstermeniz daha uygun olur.

Tercüme bürosunda etkin rol oynayan tek ekip tercümanlar değildir. Aynı zamanda editörlerin deneyimi, bilgisi ve uzmanlıkları da alacağınız hizmetin kalitesini belirler. Portekizce tercümenin noter onaylı olması gerekiyorsa yeminli tercüman hizmeti sunan ofislere ağırlık vermeniz şarttır. Güvenilir ve profesyonel tercüme yapan ofisler arıyorsanız yeminli tercüme imkânı tanıyan Glovega’ya ulaşın ve hizmetlerinden yararlanın.