Blog

Rusça

SORUNSUZ TERCÜMELER İÇİN YEMİNLİ TERCÜMANLAR TARAFINDAN ÇEVİRİ YAPILMALIDIR

Rusça dil yapısı bakımından Türkçeden oldukça farklı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle alfabe ve cümle yapısı bakımından farkları ile göze çarpmakta olan Rusça, dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dil olarak tanımlanmaktadır. Farklı bir alfabe ve karmaşık bir yapıya sahip olan bu dile tercüme yapılırken profesyonel bir Rusça tercüman tercih edilmesi evrakların daha az hata yapı ile çevrilmesine ve daha kısa süre içerisinde çevirinin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak yeminli tercümelerin geçerliliği ve güvenilirliğinin yüksek olması sebebi ile de tercümelerin profesyoneller tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Ülkeler arası ticari anlaşmalar, şirket yazışmaları, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları gibi pek çok konu tercümenin konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağırlıklı olarak hassas içeriklere sahip olan bu evrakların tercümesi esnasında profesyonel Rusça tercümanlardan hizmet alınması tercümelerin sorunsuz olarak gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilen tercümelerin ardından çeviri için sunmuş olduğunuz belgeler size onaylı ve apostilli bir biçimde teslim edilmektedir. Bu özelliği ile de çevirinizin geçerliliği artmaktadır. Özellikle resmi evraklar söz konusu olduğu durumlarda tercümelerin noter tasdikine sahip olması büyük önem taşımaktadır. Aksi halde ne kadar doğru ve kusursuz bir tercüme elinizde olsa da bu evraklar ile resmi işlemler yapılamamakta ve resmi kurum ve kuruluşlarda bu evraklar kabul görmemektedir.

Bir tercümanın nitelikli olabilmesi için hem kaynak dile hem de hedef dile hakim olabilmesi gerekmektedir. Aksi halde metinler iyice anlaşılsa da hedef dile yanlış aktarılabilmekte yahut tercümede bütünlüklü olmayan yahut anlam açısından kaynak dili doğru yansıtmayan sonuçlar bulunabilmektedir. Bu sebeple hem güvenilirliğinin yüksek olması, hem geçerli olması hem de çevirilerin sorunsuz olması için yeminli Rusça tercümanların tercih edilmesi tercümenin akıbeti açısından büyük önem taşımaktadır. Fiyatlandırma söz konusu olduğunda ise tercüme bürosunun çalışma prensiplerine bağlı olarak kelime yahut karakter başına ücretlendirme sistemi devreye girmektedir. Çeviri için sunmuş olduğunuz metnin özellikleri ve fiyatlandırma göz önünde bulundurularak bir ücret ortaya çıkmaktadır.