Taksim Tercüme

TERCÜME BÜROLARINDA SUNULAN HİZMETLER

Kaliteli ve kusursuz bir tercüme işleminin istenmesi halinde başvurulması gerekli olan tercüme bürolarının belli kriterleri karşılaması gerekmektedir. Taksim tercüme büroları açısından İstanbul’un zengin bölgelerinden bir tanesidir. Birçok farklı tercüme hizmetini karşılayan büroların sahip olması gereken niteliklerin başında tercüman kalitesi gelmektedir. Mezun oldukları okulun dışında tecrübe açısından yetkinlikleri de araştırılmalıdır. Amatör işlemlerden çok daha fazlasına sahip olunması için seçilen tercüme bürolarında birçok husus değerlendirilmektedir. Yazılı ve sözlü olarak bilinen bütün tercüme işlemlerinin karşılandığı bürolar olduğu gibi, sadece belli alanlarda uzmanlık sahibi olan bürolarda bulunmaktadır. Bu kapsamda yaptırılması istenen tercüme çeşidine göre büro seçimi daha uygundur.

Hukuki tercüme işlemlerinde uzmanlık oldukça önemlidir. Çünkü yapılacak işlemlerde herhangi bir hata ve kusur olmaması için yetkin kişilerden profesyonel yardım alınması şarttır. Taksim tercüme büroları içerisinde bu alanda uzmanlık kazanan yerler çok daha iyi bir seçim olmaktadır. Böylelikle yapılan çevirinin kalite düzeyi de yüksek olabilmektedir. Hukuki tercüme işlemlerinde sadece dilin bilinmesi yeterli değildir. Bunun dışında konu hakkında birtakım bilgilerinde yeterli düzeyde öğrenilmesi gereklidir. Anayasa ve yasalar hakkında donanımlı olmayan kişiler tarafından yapılacak çeviri işlemlerinde kelime ve cümle bağlantılarında hata olma olasılığı oldukça yüksektir. Buna bağlı olarak da cezai işlemlerin ortaya çıkması da söz konusu olabilmektedir. Bunun için yetkin kişiler tarafından tercüme edilmesi gereklidir. Hukuki tercüme dışında akademik tercüme ve tıbbi tercüme hizmetleri de aynı şekilde değerlendirilmektedir. Yeminli tercüme için ise noter huzurunda yazılı veya sözlü olarak yemin etmiş tercümanlar gereklidir.

Yapılacak çevirilerin çok daha kusursuz olması için önerilen tercüme bürolarında birtakım özel hizmetlerde sunulmaktadır. Acil tercüme olarak bilinen hizmet çeşidinde gün içinde verilen belgenin tercümesi yapılmaktadır. Aynı gün teslim edilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca fiyatlandırma işlemlerinde birçok tercüme bürosunun internet sitesinde sunulmaktadır. Tercüme istenen belgenin gönderilmesi ile kısa süre içinde fiyat sunulmaktadır. Taksim tercüme bürolarında İngilizce ve Fransızca çok daha popüler tercime dilleri olsa da daha farklı dillerde de işlemler yapılmaktadır. Dil dışında kelime sayısı fiyat üzerinde etkilidir. Ancak tercümenin kaliteli olmasına emek açısından çok daha ehemmiyetli bir durumdur.